Şoimii Câmpia Turzii 1 şi CSM Câmpia Turzii, pe podium în etapa a IV-a a Campionatului Regional de minirugby Transilvania

Sâmbătă, 25  noiembrie, pe Stadionul „Dr. Iuliu Haţieganu” din Cluj-Napoca a avut loc etapa a IV-a a Campionatului Regional de minirugby Transilvania. Etapa a pus în joc „Trofeul Alexandru Paloşeanu” şi a reunit la start 19 echipe participante.

„A fost o toamnă rugbystică extrem de frumoasă în mini-rugbyul transilvănean. Turnee excelent organizate, multă implicare din partea cluburilor, dar mai ales a părinţilor ceea ce ne bucură cel mai mult. Din partea mea şi implicit a FRR vreau să aduc mulţumiri oamenilor care ne-au ajutat în toată această perioadă în special: Elboris – Logistica şi Distributie, Fundatia “Da mai departe”, PMA Invest, Auchan din Iulius Mall Cluj Napoca, Oncos, Infinity Trophy Cluj Napoca, UBB Cluj Napoca, AJR Cluj, Ambulance Service Scutul Negru, dar şi părinţilor care au contribuit toţi la o reuşită deplină”, a declarat, pentru frr.ro, Gheorghe Sabău, Director Regional de Dezvoltare, Transilvania-Nord.

COPII ,,U“ 8

Echipe participante:

  1. WARRIORS TIMIȘOARA
  2. ACS „FLORIN POPOVICI“ BAIA MARE
  3. CSM SIBIU
  4. CS.ȘOIMII CÂMPIA TURZII
  5. „U“ CLUJ-NAPOCA

ACS „FLORIN POPOVICI“ BAIA MARE -„U“ CLUJ-NAPOCA 5-0

CSM SIBIU- CS ȘOIMII CÂMPIA TURZII 35-15

„U“ CLUJ-NAPOCA- CSM SIBIU 5-35

WARRIORS TIMIȘOARA- CS „FLORIN POPOVICI“ BAIA MARE 15-20

CSM SIBIU – WARRIORS TIMIȘOARA 30-20

CS.ȘOIMII CÂMPIA TURZII-„U“ CLUJ-NAPOCA 40-15

WARRIORS TIMIȘOARA- CS.ȘOIMII CÂMPIA TURZII 5-5

ACS „FLORIN POPOVICI“ BAIA MARE- CSM SIBIU 15-15

CS.ȘOIMII C. TURZII- ACS „FLORIN POPOVICI“ BAIA MARE 15-20

„U“ CLUJ-NAPOCA- WARRIORS TIMIȘOARA 0-35

 

Clasament turneu:

  1. CSM SIBIU 21 puncte
  2. ACS „FLORIN POPOVICI“ BAIA MARE 21 puncte
  3. WARRIORS TIMIȘOARA 17 puncte
  4. CS.ȘOIMII CÂMPIA TURZII 17 puncte
  5. „U“ CLUJ-NAPOCA 14 puncte

 

COPII ,,U“ 10 (2008 – 2009)

Echipe participante:

  1. WARRIORS TIMISOARA
  2. „U” CLUJ NAPOCA
  3. CS.SOIMII CAMPIA TURZII 1
  4. CSM CAMPIA TURZII
  5. CSM SIBIU
  6. CS.SARACENS TIMIȘOARA
  7. CS.OLIMPIC VADU CRISULUI
  8. CS.SOIMII CAMPIA TURZII 2

Grupa 1:

Warriors Timisoara

Soimii Campia Turzii 1

CSM Sibiu

Olimpic Vadu Crisului

Grupa 2:

U Cluj Napoca

CSM Campia Turzii

Saracens Timisoara

Soimii Campia Turzii 2

Teren 1

WARRIORS TIMISOARA- OLIMPIC VADU CRISULUI 15-10

SOIMII CAMPIA TURZII 1- CSM SIBIU 35-0

OLIMPIC VADU CRISULUI- CSM SIBIU 0-25

WARRIORS TIMISOARA- SOIMII CAMPIA TURZII 1 15-0

SOIMII CAMPIA TURZII 1- OLIMPIC VADU CRISULUI 5-0

CSM SIBIU- WARRIORS TIMISOARA 10-15

Teren 2

„U” CLUJ NAPOCA- SOIMII CAMPIA TURZII 2 45-0

CSM CAMPIA TURZII- SARACENS TIMIȘOARA 25-5

SOIMII CAMPIA TURZII 2 – SARACENS TIMIȘOARA 0-35

„U” CLUJ NAPOCA- CSM CAMPIA TURZII 35-5

CSM CAMPIA TURZII- SOIMII CAMPIA TURZII 2 45-0

SARACENS TIMIȘOARA- „U” CLUJ NAPOCA 0-40

 

Semifinale

Loc.1 Gr.I – Loc 2 Gr. II WARRIORS TIMISOARA- CSM CAMPIA TURZII 30-5

Loc 2 Gr.I- Loc 1 Gr. II SOIMII CAMPIA TURZII 1- „U” CLUJ NAPOCA 0-20

 

JOCURI FINALE

Loc 1-2 „U” CLUJ NAPOCA – WARRIORS TIMISOARA 25-0

Loc 3-4 SOIMII CAMPIA TURZII 1- CSM CAMPIA TURZII 20-0

Loc 5-6 CSM SIBIU – SARACENS TIMIȘOARA 25-5

Loc 7-8 OLIMPIC VADU CRISULUI – SOIMII CAMPIA TURZII 2 25-0

 

Clasament final turneu:

  1. „U” Cluj Napoca 25 puncte
  2. .Warriors Timisoara 23 puncte
  3. Soimii Campia Turzii 1 21 puncte
  4. CSM Campia Turzii 19 puncte
  5. CSM Sibiu 18 puncte
  6. CS.SCM.Timisoara 16 puncte
  7. CS Olimpic Vadu Crisului 16 puncte
  8. Soimii Campia Turzii 2 14 puncte

 

COPII ,,U“ 12

Echipe participante:

  1. „U” CLUJ NAPOCA
  2. ACS F.POPOCICI BAIA MARE
  3. WARRIORS TIMIȘOARA
  4. CSM CAMPIA TURZII
  5. CS.SCM TIMIȘOARA
  6. VULTURUL NEGRU ORADEA

Grupa 1:

U Cluj Napoca

Warriors Timisoara

CS SCM Timisoara

Grupa 2:

ACS F. Popovici Baia Mare

CSM Campia Turzii

Vulturul Neagru Oradea

 

Programul meciurilor:

„U” CLUJ NAPOCA – CS.SCM TIMIȘOARA 25-5

ACS F.POPOCICI BAIA MARE – VULTURUL NEGRU ORADEA 30-5

WARRIORS TIMIȘOARA – „U” CLUJ NAPOCA 5-15

CSM CAMPIA TURZII- ACS F.POPOCICI BAIA MARE 5-30

WARRIORS TIMIȘOARA- CS.SCM TIMIȘOARA 15-5

VULTURUL NEGRU ORADEA – CSM CAMPIA TURZII 0-20

 

Semifinale

Loc.1 Gr.I – Loc 2 Gr. II „U” CLUJ NAPOCA- CSM CAMPIA TURZII 25-0

Loc 2 Gr.I- Loc 1 Gr. II WARRIORS TIMIȘOARA – CS F.POPOCICI BAIA MARE 10-15

 

JOCURI FINALE

Loc 1-2 „U” CLUJ NAPOCA- CS F.POPOCICI BAIA MARE 15-0

Loc 3-4 CSM CAMPIA TURZII – WARRIORS TIMIȘOARA 10-5

Loc 5-6 CS.SCM TIMIȘOARA- VULTURUL NEGRU ORADEA 15-0

 

Clasament final turneu:

  1. „U” Cluj Napoca 22 puncte
  2. CS.F Popovici Baia Mare 20 puncte
  3. CSM Campia Turzii 18 puncte
  4. Warriors Timisoara 16 puncte
  5. CS.SCM.Timisoara 15 puncte
  6. Vulturul Negru Oradea 13 puncte

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *