Sâmbătă, 5 noiembrie, voleibaliştii CSM Câmpia Turzii s-au deplasat la Timişoara pentru întâlnirea cu echipa din localitate, CSU Universitatea Vest.

Voleibaliştii noştri au inceput bine partida şi au reusit sa isi adjudece primul set, cu scorul de 20-25, dar timişorenii au revenit in setul 2 restabilind egalitatea pe tabela. Următoarele două seturi au fost din pacate adjudecate de echipa gazdă care s-a impus cu 3-1.

Pentru sportivii CSMCT urmeaza o saptamana de pauza, deoarece in etapa care va avea loc in data de 12 noiembrie vor sta, datorita numarului impar de echipe in serie, urmand ca in etapa cu numarul 5, care se va disputa pe 19 noiembrie, vor întâlni, pe teren propriu, CSS 2 Baia Mare.

Pentru partida cu CSU Universitatea Vest Timisara, antrenorul Dan Remes a avut la dispozitie urmatorul lot de jucatori: Andries Vlad, Vanca Daniel, Cocis Ionut, Valean Bogdan, Bacila Razvan, Daineanu Madalin, Campean Tudor, Ivan Sergiu, Kis Gabriel, Hasmasan Dorian, Morar Silviu.