Voleibalistii CSM Campia Turzii au incheiat turul actualei editii a Campionatului National de Volei Masculin – Divizia A2 Vest cu o victorie obtinuta in ultima partida, disputata sambata – 26 noiembrie la Dej, in fata formatiei CSS CNE Lapi.

Sportivii CSMCT au intrat bine în meci şi şi-au adjudecat primul set fără emoții, scor 15-25. Dejenii au evoluat mai bine în setul cu numărul doi, dar cu toate acestea n-au avut puterea să echilibreze situația la general, scor 22-25.

Totuşi, setul cu numărul 3 a reprezentat setul revenirii pentru echipa gazdă care s-a impus cu 25-19. Menținând acelaşi ritm, dejenii s-au impus în setul 4, scor 25-18, şi au egalat situația la general.

Voleibaliştii Clubului Sportiv Municipal Câmpia Turzii şi-au adjudecat insa victoria în setul decisiv şi au bifat astfel cea de a 5-a reusita din turul actualei editii a campionatului.

În prima etapă din retur, care va avea loc sambata 3 Decembrie, CSM Câmpia Turzii va întâlni, în deplasare, ACS Volei Club Zalău.